Bilser Bilişim Haberler

AdBlock Nedir?

AdBlock Nedir?

Haber sitelerinde veya girdiğiniz herhangib bir sitede sürekli sık sık, alakanızın olmadığını düşündüğünüz reklamlar ile karşılaşıyorsanız bu eklenti tam size göre. 

AdBlock Firefox ve Chrome için eklentileri ve eklenti destekleri mevcut. Firefox performansı tartışabilir fakat Google Chrome için ideal bir kullanım sağlıyor. 

AdBlock eklentisi isterseniz tüm sayfa içindeki reklamları engelleyebilirsiniz, ist....

Devamı
Instagram Zaman Yönetim Güncellemesi

Instagram Zaman Yönetim Güncellemesi

Sosyal medya devi instagram artık kullanıcılarının "bağımlılıklarını" kontrol edebilmesine olanak tanıyor. 

Instagram sürüm 58.0 versiyonunda yapılan değişiklik ile kullanıcılar instagram üzerindeki zamanlarını sınırlayabilecekler. 

Bir cihaz üzerine kurulu olan instagram hesabı üzerinde geçirdiğiniz ortalama süreyi görebilirsiniz, günlük hatırlatma seçeneği ile o gün içerisinde 1 saat kullanımı a....

Devamı
Google Chrome Üzerinde ZenMate Kurulumu

Google Chrome Üzerinde ZenMate Kurulumu

İnternet erişiminde sorun yaşadığınız veya erişimin kısmi olarak yasaklandığı bir siteye girmek istediğinizde binlerce reklam tıklamaktan sıkıldıysanız size ZenMate yazılımını öneririz. 

Yazılım eklenti olarak bir çok platformda çalışmaktadır. Bu yazımızda Windows 7 64 Bit sistem üzerine kurulu Google chorme 68.0.3440.84 Sürümü kullanılmıştır. 

Yazılımı kullanırken Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, sosyal medya ....

Devamı
 Surface Go Avrupa'da Satışa Sunuldu

Surface Go Avrupa'da Satışa Sunuldu

Microsoft tarafından pazara sunulan Surface serisi cihazların Tablet versionu olan Surface Go Avrupada 399$ üzerinden satışına başlandı. Türkiye'de yıl sonunda pazara çıkması beklene Surface Go TL olarak 4000TL bandında olabilir. 

Ürün içinde Windows 10 S İşletim sistemi ile geliyor, ortamda bulunan ve bir birine eşitlenmiş diğer bir cihaz üzerinden kolayca görüntü ve dosya ....

Devamı